Prostor, ve kterém se potkává architektura, design, grafický design, umění a fotografie. Prostor, který jsem vytvořila pro nás, pro naše klienty, ve kterém se nám bude dobře pracovat, tvořit a budeme ho dále společně rozvíjet.
Představa o ateliéru na Letné se v mé hlavě formovala již delší dobu a po období dlouhotrvajícího covidového homeofficu jsem se intenzivně pustila do hledání a obcházení volných prostorů na Letné. V této čtvrti již nějakou dobu žiji a oblíbila jsem si ji natolik, že jsem zde chtěla vytvořit i ateliér. Velká výhoda této pražské čtvrti je nejen v její dobré dopravní dostupnosti, ale i ve veřejné vybavenosti a umístění mezi dvěma nejkrásnějšími parky v Praze.
Hledání toho správného prostoru trvalo přesně rok a půl, protože moje představa o něm byla dost konkrétní. Minimálně dvě místnosti, dostatek světla, ideálně parter nebo přízemí… Až jsem ho vúnoru 2023 konečně našla. Na Letné, v ulici Korunovační 7, se dvěma místnostmi a zázemím, ve zvýšeném přízemí a se světlou výškou 3,4 m a s velmi příjemnou správkyní domu. Zn.ideál.
Prostory před začátkem stavebních úprav byl na zemi ochozený zátěžový koberec, na stěnách modré pruhy smotivačními texty, v koupelně umývátko, které sotva drží na stěně… Můj úkol byl v tu chvíli jasný. Vytvořit ztohoto prostoru místo, které bude reprezentativní, kam se nebudeme stydět přivést klienty a ve kterém se hlavně budeme cítit dobře. Aby to celé nestálo majlant a řešilo se to ekonomicky efektivním způsobem a to celé během tří týdnů. A protože nedělám věci jen napůl, začala zábava.
Výmalby stěn jsme dali do bílé, ponechali jsme pouze šedě natřený strop v hlavní kanceláři. V zasedací místnosti jsem měla představu o vytvoření jedné čisté stěny s oškrábanou omítkou, která, jak zjišťujeme, i velmi dobře slouží jako krásné fotopozadí. Další částí byla výměna podlahových krytin. Vždy jsem si chtěla do ateliéru dát dubové lamely. To se povedlo zrealizovat opět vhlavním ateliéru, ale neslo to sebou výměnu i celé podkladní vrstvy (2x OSB deska), aby se prkna dala položit ve správném směru k oknům a světlu. V původním stavu byly v místnosti pod zátěžovým kobercem staré parkety, které jsme našli po odlepení koberce. V části místnosti byly již shnilé a jejich repasování by bylo finančně náročné a složitě proveditelné, ještě vkombinaci s výměnou špatných parket za nové.
V zasedací místnosti byl pod kobercem betonový podklad, proto jsme se rozhodli pro nový koberec, bez nutnosti vyrovnání podlahy nivelační stěrkou, což by znamenalo prodloužení rekonstrukce.
Pro celkový konceptinteriéru jsem připravila vizualizace, které jsem pak projednávala s kolegy, abychom se na celkovém pojetí všichni shodli a byli spokojení. Ateliér Koruno 7 je proveden v kombinaci dubového dřeva, světlých tónů béžové a bílé, doplněných kontrastními černými prvky a tmavě zeleným kobercem, který zasedací místnosti dodal příjemný a uklidňující nádech.
V rámci nábytkových kusů se jedná o kombinaci truhlařiny na míru (velký pracovní stůl), pracovních stolů od firmy Porto Deco a několika solitérů od firmy Pedrali a Kartell. Výrazným prvkemje i naše autorské houpací křeslo Houp. Drobnými, ale důležitými detaily, jsou i vypínačeod firmy Katy Paty. Jedná se o porcelánové prvky s porcelánovými nebo dřevěnými lemy.