Interiéry jednotlivých pokojů

Cesta za vysněným interiérem může začít i jen jedním koutem místnosti, ve kterém se budete cítit báječně

Přemýšlíte o novém interiéru, ale na celkovou rekonstrukci zatím nemáte dostatek času, financí
nebo elánu? Začít se dá i jen jednou místností, kterou přizpůsobíte svým potřebám a snům.

Řekněte nám, co potřebujete

Klienti za námi chodí s různými důvody, kvůli kterým jim současné řešení některé z místností nevyhovuje. Děti rostou, úložné prostory v kuchyni už nestačí nebo by si přáli útulnější obývací pokoj. Kvůli dílčímu nekomfortu není nutné řešit rekonstrukci celého interiéru najednou. Pokud byste si ale do budoucna přáli upravit více pokojů, je vždy dobré prodiskutovat celkový záměr a možnosti. Už během diskuze můžeme přijít na řadu řešení, která se dají realizovat na etapy. Komplexní řešení pak přinesou nečekané benefity.

Navrhujeme optimální řešení

Pokoj pro mladou slečnu: V tomto návrhu jsme se zabývali upgradem dětského pokoje na dívčí. Inspirovali jsme se oblíbenými barvami mladé studentky a propsali je jak do tapety za psacím stolem a postelí, tak i do niky vestavného nábytku. Cílem bylo vytvořit příjemné prostředí na učení i relaxaci, ve kterém bude krásně žít a tvořit.

Pokoj pro dva malé bratry: Zadáním bylo vytvořit dětský pokoj pro dva malé hochy, kteří potřebují dostatek místa pro rozložení vláčkodráhy, stavění stavebnic nebo jen dovádění. Hlavním motivem je tyrkysová nika vymezující část s palandou, s kterou je sladěna do jednoho barevného odstínu. Třešničkou na dortu je skrytý úložný prostor pod schody a malé relaxační pódium. Až chlapci dorostou do školního věku, je v plánu přidat pod okno dva pracovní stoly, které navážou na policovou knihovnu za dveřmi.

Pracovna: Klidný prostor, ideální pro pracovnu,  se nachází se mezi dvěma ložnicemi a je orientovaný na západ. Prostoru dominuje velká dubová knihovna s úložným prostorem lemujícím nosné zdi. Nesmí chybět velký pracovní stůl se skrytým šuplíkem pro tiskárnu a odpočinková zóna s křesílky a stolkem Ton.

Vstupní hala: Velkorysý prostor, ve kterém si potřebujete odložit kabát a boty, mít se kam posadit při obouvání a doladit poslední detaily před zrcadlem. Zároveň chcete, aby zůstat dostatečně vzdušný a čistý. Při návrhu jednotlivých místností vždy dbáme na efektivní prostorové řešení a variabilitu. Uvědomujeme si, že naše zadání je v určitém období specifické. Vždy se ale snažíme, aby prostor dobře fungoval i za pár let, až děti povyrostou, až se počet členů rodiny rozroste, až se místo kočárku v hale objeví kolo.

AUTORKA:

Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník

FOTO:

Aleš Jehlička
Kristýna Šimoník

Projektová dokumentace

Po uzavření studie navazujeme přípravou projektové dokumentace. Projektová dokumentace je pro řešení jednotlivých místností vždy velice individuální. Odvíjí se od míry zásahu do původního stavu i od konkrétního řešení pro daný prostor – návrhu atypických nábytkových kusů a detailů. V projektové dokumentaci detailně rozkreslujeme jednotlivé části včetně rozpisu profesí potřebných k realizaci (stavební část, truhlář, elektro atd.) Projektová dokumentace slouží jako podklad pro dodavatele.

Součinnost při realizaci

I u menších projektů dbáme na to, aby výsledek odpovídal návrhu a vše běželo, jak má. Rádi vám doporučíme spolehlivé firmy, které dodají vše jako celek nebo zpracují jednotlivé části interiéru. Celou realizaci koordinujeme a dohlížíme na ni.

Každý detail se počítá.

Jaká je cena

I v případě řešení samostatných místností je dobré znát přibližnou částku, kterou si přejete do rekonstrukce investovat. Tomu lze přizpůsobit míru případných stavebních zásahů (úprava rozvodů elektro, vody, kanalizace, nové omítky, nová otopná tělesa, nové podlahové krytiny, zařizovací předměty apod.) i výběr nábytku. Efektivnější využití prostoru nabízí nákladnější nábytek na míru. Často lze ale vybírat i z typových kusů. Záleží čistě na vašem přání a rozpočtu.

Orientační cena návrhu a projektové dokumentace interiéru 1 místnosti – dispoziční řešení, návrh a výběr nábytku, materiálů a doplňků je 16 000 Kč bez DPH.

reference

Kristýna Šimoník byla několik semestrů mojí studentkou v atelieru Fa ČVUT a už od počátku bakalářského studia projevovala talent a velké zaujetí pro tvůrčí architektonickou činnost. Později už jako autorizovaná architektka se mnou spolupracovala na interiérech administrativních budov Roztyly Plazza a Orion v Praze. Kromě jejích odborných kvalit si cením její samostatnosti a schopnosti vést vlastní architektonickou praxi.

Jan Aulík

Prozkoumejte i další vzorové projekty

vzorový projekt

Slapská dvojčata

vzorový projekt

Modrý byt