Jak probíhá rekonstrukce bytu a kolik vás to bude stát

Kompletní rekonstrukci a design interiéru jsme od návrhů po dohled nad realizací provedli v bytě s dispozicí 2+1 o velikosti cca 93 m2 v exkluzivní pražské lokalitě. Zadáním byla kompletní rekonstrukce bytu a návrh interiéru, který podtrhne jeho genia loci, dodá mu eleganci a vzdušnost. Už před zahájením měl byt nádhernou atmosféru, kterou jsme chtěli zachovat. Jeho výjimečná poloha definuje vyšší standard, ve kterém se rekonstrukce ponese.

Jak taková spolupráce probíhá?

Řekněte nám, co potřebujete

Pro hladký průběh spolupráce je velmi důležité ujasnit si hned v začátku představy a očekávání. Důležitým parametrem je také plánovaná výše investice i výchozí stav nemovitosti. Poté přistoupíme k zaměření prostoru, zjištění technických návazností a okolností, které mohou mít vliv na rekonstrukci.

V tomto případě byl od počátku kladen důraz na kvalitu a skvělý výsledek, rekonstrukce měla být realizována ve vyšším standardu. Vzhledem k charakteru bytu byla jasná cesta s využitím původních prvků, repasovala se dřevěná špaletová okna i interiérové dveře. Profilované obložky pro nás zároveň byly i inspirací pro další interiérové prvky (např. rám zrcadla ve vstupní hale). Původní  parkety bylo vzhledem ke stavu nutné zcela nahradit včetně podkladu.

Výšku investice ovlivňuje především výběr materiálů a vybavení na míru. Pro tuto realizaci jsme zvolili např. nákladnou italskou velkoformátovou dlažbu Marazzi v dekoru Marble golden white, kterou jsme použili i na šatní skříně ve vstupní hale. Nábytkové kusy na míru jsou lakované a nešetřilo se ani na doplňcích a detailech, jako jsou například parapety s kovovými mřížkami s laserovaným dekorem.

Navrhujeme optimální řešení

Pokračujeme studií interiéru, ve které se zabýváme úpravami dispozice, výběrem materiálů a povrchů, nábytku, svítidel atp. Výstupem studie je portfolio s konceptem, výkresy a vizualizacemi. V této fázi se opět – a často hned několikrát – setkáváme a vše konzultujeme. Na komunikaci klademe v průběhu celé spolupráce velký důraz, jen tak ošetříme, že výsledek bude odpovídat vašim představám.

V tomto případě jsme po domluvě s klienty rozdělili návrh nábytku na míru na dvě části. Vprvní etapě byla vyrobena kuchyňská linka, skříně ve vstupní hale a šatní skříň do ložnice. Stěna v obývacím pokoji a vitrína v kuchyni navazovaly ve druhé etapě, po doladění finálních variant.

AUTORKY:

Kristýna Šimoník
Martina Peštová

INVESTOR:

soukromý

BILANCE:

velikosti interiéru: 2+1, 93 m2
lokalita: Praha
realizace: 2021–2022
Fotografie: Ing. arch. Andrea Marković
truhláři: Devoto
závěsy: Styltex

Projektová dokumentace

Po uzavření studie navazujeme přípravou projektové dokumentace, v níž detailně rozkreslujeme jednotlivé části včetně rozpisu profesí potřebných k realizaci (stavební část, zdravotně technické instalace, vytápění, elektro, vodovod, kanalizace, truhlářské a zámečnické výrobky atd.). Projektová dokumentace slouží jako podklad pro dodavatele.

Součinnost při realizaci

V realizační části obvykle spolupracujeme také na výběru vhodných dodavatelů a aby celý výsledek odpovídal návrhu, na celou realizaci dohlížíme.

Dopřejte si prostor, který budete milovat.

Náklady na rekonstrukci

Konečný rozpočet ovlivňuje celá řada faktorů. Od představ a požadavků klientů, přes technické možnosti, až po výběr povrchů, materiálů a návrhy atypického nábytku. Každý rébus má své řešení, nezbytná je vzájemná důvěra a otevřenost na obou stranách.

Studie 80 000 Kč
Projektová dokumentace 90 000 Kč
Investiční náklady 4,5 mil Kč

Ceny uvádíme bez DPH

reference

„Ateliér Šimoník architekti jsme oslovili na doporučení a sami jsme byli více než spokojeni. Architekti vyhověli našim požadavkům a příjemně nás překvapovali kreativitou při řešení různých zádrhelů. Na připomínky a náměty reagovali obratem. Se všemi z ateliéru se nám skvěle spolupracovalo, rádi ho teď už i sami doporučujeme dál.“

Paní Věra, investorka

Prozkoumejte i další vzorové projekty

vzorový projekt

Interiéry

vzorový projekt

Slapská dvojčata