Byt Troja

Realizace
Interiér

2019 – 2022

Praha 7

V krásném a prostorném bytu, který se nachází ve vile z 20.století, jsme majitelům pomáhali s redesignem několika místností…

Vstupní hala & chodba & pracovna

Také neustále řešíte problém kam se všemi věcmi a že je vám skříň malá? Nábytek na míru umí nabídnout dostatek místa, které byste ani nečekali. Jde jen o důmyslné využití prostoru.
V této realizaci jsme řešili nahrazení stávajícího nábytku právě tím vestavným, který by podtrhl charakter bytu, a zároveň s ním i splynul. Pracujeme zde převážně s bílou barvou v kombinaci s dubovým dřevem, které se v interiéru již objevuje. V pracovně jsme šli ještě o kousek dále a knihovnu doplnili o barevné prvky, které celek oživí a vychází z různobarevných hřbetů knih.

Jdeme cestou geometrie, jednoduchých linií a jemného doplnění genia loci, které proudí celým bytem.

Dívčí pokoj

Návrh pokoje pro mladou slečnu, který se nese v duchu jemných pastelových barev. Pracujeme zde s návrhem nábytku na míru v kombinaci s výběrem dostupných nábytkových kusů, jako je knihovna, pracovní stůl, sedací nábytek…

Hlavním motivem celého návrhu je nádherná velkoformátová tapeta, která je doslova vyobrazením všech barev duhy a její odstíny se nesou v pastelových tónech. K tapetě je sladěna i navrhovaná šatní skříň s barevnou nikou, která je kombinací bílé barvy a světle oranžového odstínu. Ostatní prvky, včetně nábytkových kusů a doplňků, jsou vybírány tak, aby byl každý díl celku vzájemně sladěn. Požadavkem bylo i umístění transparentního křesla Bubble chair, které má svou pozici v ose pokoje a výklenku s okny. Bude tak nejen příjemným místem na učení, ale i dobrým pozorovacím místem, ze kterého je vidět značná část Prahy.

AUTORKA:

Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník

další projekty
Zobrazit další projekty