Houpací křeslo a stolky Houp

Design

2018

„Jedinečná kolekce minimalistického subtilního houpacího nábytku vznikla z naší lásky k houpání. Jen málokterá věc dokáže vyvolat úsměv na tváři napříč všemi věkovými kategoriemi. Ta čistá radost a zklidnění, když se usadíte, uděláte pohyb vzad a už nikdy se nechcete zvednout…“ 

Jedinečnost křesla spočívá v čistotě jeho designu, který vychází z geometrie kružnice. Díky tomu si pomocí těžiště vašeho těla můžete zvolit rozsah houpání od naprostého maxima až po klidovou pozici jako když sedíte na židli. Jen s tím rozdílem, že k tomu nepotřebujete mít opřené nohy o zem. Díky ocelové konstrukci a perforovanému plechu je křeslo odolné vůči venkovním podmínkám i dešti. Promyšlená ergonomie vám zajistí velmi pohodlné i několikahodinové sezení a zároveň vám nedovolí se v křesle „hrbit“, takže jako bonus navíc si při houpání krásně narovnáte záda. A pro co ho budete milovat nejvíc? Kapsa pod sedákem vám umožní mít neustále po ruce svoji oblíbenou knížku, neztratit z dohledu batoh a v chladných večerech vytáhnout deku na zahřátí.

Kam se hodí?

Houp jsme navrhly především jako venkovní houpací křeslo, protože nám takové na trhu chybělo. Proto budeme nejšťastnější, když si ho dáte na terasu, do trávy, na zahradu, do parku nebo na terasy kaváren, hotelů, kanceláří. Tam totiž také nejvíc oceníte jeho vlastnosti – odolnost, úložný prostor a stohovatelnost.

Pokud ale nic takového nemáte, nemusíte zoufat, bude mu to slušet i ve vašem interiéru. Na měkčí povrchy podlah doporučujeme umístit křeslo na koberec nebo jinou podložku. S výběrem vám pomůžeme a v případě zájmu i zajistíme.

Stolky z kolekce Houp jsou doplňkem k naším houpacím křeslům. Jsou to stolky, podnožky, sedátka a odkládací prostor dohromady a jsou zároveň netradičním prvkem v interiéru. 


AUTORKY:

Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník
Ing. arch. Klára Melounová

ZNAČKA:

Oblakka
www.oblakka.cz

další projekty
Zobrazit další projekty