Slapská dvojčata

Realizace
Rekreační objekt

2016 – 2017

Středočeský kraj – Slapy

Slapská dvojčata jsou podobná a odlišná zároveň. Jsou výjimečná každé samostatně, ale dohromady tvoří jedinečný celek.

Jejich návrh provázela na začátku zajímavá návaznost. Nejprve jsme byli osloveni klienty Pravé chaty, pro které jsme již dříve navrhovali interiér. Měli na Slapech malou chatku v nepříliš dobrém stavu a jejich představou bylo ji odstranit a místo ní postavit větší, která bude splňovat jejich požadavky, co se velikosti i standardu týče. Vzhledem k vzájemnému spřátelení našich klientů s majiteli vedlejšího pozemku tomu, slovo dalo slovo a obdobnou situaci jsme řešili pro oba pozemky najednou. 

Studie Pravé chaty byla, v době domluvy a rozšíření naších aktivit na oba pozemky, již hotová a zpracovávala se projektová dokumentace. Koncepční i hmotová provázanost obou chat se vyloženě nabízela a vzniklo tak ,,druhé dvojče,, jak jsme chatám začali říkat.

Zadáním pro Pravé dvojče byla universální dispozice pro několik generací jedné rodiny, které se na chatě mohou setkávat a střídat. Z toho důvodu byl hlavní obytný prostor umístěn do spodního podlaží, kdy přímo navazuje na velkorysou obytnou terasu a je zde prostor pro setkávání většího počtu lidí. Na ní navazuje také zázemí chaty, ukryté pod parkovacím stáním, ve kterém je sklad na zahradní nábytek, nářadí i golfový vozík.

Levé dvojče bylo navrhováno pro jednu rodinu se dvěma dětmi a zde byla preferována uzavřenější koncepce. Hlavní obytný prostor je naopak umístěn ve 2. nadzemním podlaží a navazuje na hlavní vstup. Terasa, která je také ve druhém podlaží, má uzavřenější charakter a díky své poloze nabízí krásný výhled i pocit vzdušnosti.

AUTOŘI:

Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník
Ing. arch. Zdeněk Šimoník, Ph.D.

FOTO:

MgA. Jiří Ernest

DODAVATEL:

Jan a Jiří Procházka

BILANCE:

Užitná plocha:
Pravé dvojče: 4+kk, 114 m2 + 48 m2 terasa
Levé dvojče: 3+kk, 82 m2 + 20 m2 terasa
Podlažnost:
2 podlaží

další projekty
Zobrazit další projekty